به تکنو الکترو مرجع تخصصي برق و الکترونيک خوش آمديد .

اين سايت با هدف افزايش سطح علمي دانشجويان و مهندسان برق و الکترونيک کشورمان ، با فراهم کردن نرم افزار ها جزوات و پروژه هاي روز دنيا به کاربران سرويس دهي مي کند . باعث افتخار ماست که با ارسال مقالات و پروژه هاي خود ، ما را در اين پروژه عظيم ياري کنيد تا قدمي در راستاي پيشرفت سطح علمي کشور عزيزمان ايران برداشته باشيد . همانا نظرات سازنده شما باعث بهتر شدن سايت خواهد شد.

با تشکر -- مديريت تکنو الکترو

مختصری درباره تکنوالکترو


اگر احساس میکنید تکنو الکترو سایت مفیدی است دکمه زیر را فشار دهید

تکنو الکترو را دوست دارم

ads by techno electro

دانلود مستند آموزشی چگونه برای خانه خود صفحات خورشیدی بسازیم

توسط: admin در 18 آذر 1390

 

 

 

در سری آموزش های تصویری تکنو الکترو این بار گریزی زدیم بر آموزش ساخت صفحات خورشیدی .

سلول های خورشیدی امروزه در بسیاری از منازل مورد استفاده قرار میگیرند. تنها کافیست این مجموعه را ببینید و اگر کمی برق کاری بلدید، تقریبا تمامی برق مورد نیاز خانه خودتان را تولید کنید. این روش علاوه بر کاهش چشم گیر قیض برق، از آلودگی زیست محیطی و گرم شدن کره زمین نیز جلوگیری می کند.

در این آموزش حتی نحوه محاسبات ساخت را خواهید آموخت . زبان آموزش این فیلم انگلیسی است ولی خیلی ساده و قابل فهم است . مدت زمان این فیلم نیز 3 ساعت می باشد .

دانلود آموزش های تصویری Altium Designer

توسط: admin در 12 شهریور 1389

 

 

همانطور که می دانید در حال حاضر قدرتمند ترین نرم افزار طراحی پشت فیبر مدار چاپی در جهان نرم افزار Altuim Designer است که در واقع نسخه جدید Protel DXP می باشد . بخاطر پیچیدگی و وجود منوهای بسیار زیاد در این نرم افزار ، شرکت التیوم آموزش های ویدئویی این نرم افزار را در سایت خود قرار داده است ولی این آموزش های تصویری فقط قابل دیدن است و شما نمی توانید به راحتی آنها را دانلود کنید . با توجه به فراگیر شدن این نرم افزار در ایران تکنو الکترو زحمت آماده کردن این آموزش های ناب را برای کابران خود فراهم کرده است . کیفیت فیلم ها بسیار عالی می باشند امیدواریم این نرم افزار قدرتمند را به خوبی یاد بگیرید .

مشاهده برخی از ویدئوهای این سایت :

 

آموزش های ویدئویی نرم افزار قدرتمند AutoCad Electrical 2011

توسط: admin در 30 تیر 1389

 

 

باز هم مثل همیشه تکنو الکترو برای کاربران خود یک خبر ویژه و خوشحال کننده دارد . از امروز بخش ویژه فیلم های آموزشی راه اندازی می شود و آموزش نرم افزار ها و خیلی چیز های دیگر در آن قرار می گیرد . برای شروع آموزش های تصویری نرم افزار 2011 AutoCad Electrical را که تا بحال در هیچ سایت ایرانی حتی معرفی هم نشده بصورت رایگان برای کابران عزیز قرار گرفته است امیدواریم مثل همیشه از تکنو الکترو راضی بوده باشید . این آموزش توسط شرکت معروف VTC آماده شده است .

قبل از هر چیز به معرفی خود نرم افزار AutoCad Electrical 2011 می پردازیم :

 نرم افزار AutoCAD Electrical بصورت خاص برای ساخت و طراحی مدارات کنترل الکتریکی ساخته شده است. مانند ديگر محصولات نرم افزاری خانواده AutoCAD ، نرم افزار AutoCAD Electrical قابلیت رفع مجازي ايراد هاي كنترلي و طراحي مدار، اطلاعات دقيق براي ساخت و زمان بيشتر براي طراحي و مهندسي را در اختيار كاربران مي گذارد. با استفاده از نرم افزار AutoCAD Electrical (منطقي ترين نرم افزار طراحي مدارات كنترل الكتريكي) همواره پيشتاز رقابت ها باشيد." می توان گفت که نسخه 2011 این نرم افزار علاوه بر ایجاد تعییرات کلی دارای کتابخانه هایی به مراتب کاملتر است.

قابلیت های نسخه 2011 نرم افزار AutoCad Electrical  :

- قابلیت ترسیم ورودی و خروجی های PLC

- افزایش انعطاف پذیری نرم افزار در مقابل طرح ها و هماهنگ سازی تنظیمات آن ها
- بخش Text Command به صورت چند خط بودن
- قابلیت حاشیه نویسی در کنار نقشه ها
- قابلیت بازیابی فایل های از دست رفته
- قابلیت ترسیم به صورت دو بعدی
- قابلیت ترسیم به صورت سه بعدی واقعی
- قابلیت چرخش 360 درجه ای نقشه ها
- استفاده بسیار آسان تر در این نسخه
- قابلیت ترکیب چارت های Excel و AutoCad
- مدیریت کامل بر روی لایه های نقشه ها
- سازگاری بسیار کامل تر با پردازنده های گرافیکی و به دست آوردن سرعت بالاتر در انجام کارها
- ابزار بسیار کامل برای طراحی ها
- سازگاری کامل با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز ویستا و ویندوز 7

 

در طراحی این سایت از HTML5, CSS3 ،JQuery و تکنولوژی های وابسته استفاده شده است